جت فن ها به عنوان یکی از ابزارهای اصلی تهویه تونل در چند ساله اخیر جایگاه  ویژه ای در صنعت تهویه پیدا کرده اند .در حالت کلی جت فن دمنده ای محوری  است برای ایجاد جریان هوا با سرعت زیاد که از چند بخش اصلی تشکیل شده  است.

 موتور الکتریکی: موتور ها بخش محرک سیستم جت فن ها هستند و وظیفه ایجاد  چرخش پروانه اصلی رادارند. کیفیت بالای موتور ها ، توانایی آنها در زمینه  تحمل بار مداوم ، گرما و شرایط محیطی خاص موجب می گردد یکی از دلایل  اصلی قیمت بالای جت فن ها موتور های آنها باشد.

 پروانه اصلی: پروانه در جت فن ها وظیفه تامین جریان هوای مورد نیاز را  دارند. با توجه به سرعت بالای این پروانه ها فرم مناسب پروفیل نقش به سزایی  در بالا رفتن کارآیی آنها ایفا می کند.

 بدنه: بدنه جت فنها نقش اصلی را به عنوان شاسی نگه دارنده تجهیزات و همچنین  محافظ کلیه قطعات ایفا می کند.بسته به نوع جت فن این امکان وجود دارد که  ورودی و خروجی جت فن ها قابلیت تغییر زاویه داشته باشد.این تغییر زاویه به  سیستم کنترل اجازه می دهد تهویه مناسب را در شرایط مختلف اقلیمی مهیا نماید.

 در تهویه تونل ها جت فن در حالات تهویه طولی ، عرضی و نیمه عرضی استفاده  می شود. توجه به این نکته ضروری است که امروزه با توجه به طراحی های  مدرن در پارکینگ های بزرگ و همچنین تولید جت فنهای کوچک برای استفاده  های خاص ، بهره گیری از jetfan  در اماکن یاد شده به سرعت رو به گسترش  می باشد.

 

 شرکت آرا کو- محمد قربانعلی بیک

 مشاوره در زمینه انتخاب و خرید جت فن

 طراحی و شبیه سازی تهویه تونلهای جاده ای و ریلی

انجام پروژه های شبیه سازی سیالات و انتقال حرارت 

Info@araco.ir 

021-66595231

 09124780268